Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Exkurze do PVE Dalešice a JE Dukovany

V pátek 17. února se žáci devátých ročníků vydali na exkurzi do přečerpávací vodní elektrárny Dalešice a jaderné elektrárny Dukovany.

Nejdříve jsme navštívili vodní dílo Dalešice. Prohlédli jsme si hráz, podívali jsme se do strojovny a na „Velín“, odkud se elektrárna řídí. Také jsme zhlédli krátký film, který nás seznámil s tím, jak tato přečerpávací elektrárna funguje.

Potom jsme se přemístili do informačního centra jaderné elektrárny Dukovany. Na několika modelech nám paní průvodkyně vysvětlila provoz elektrárny, seznámila nás s jednotlivými okruhy a zodpověděla všechny naše dotazy. V kinosále jsme si s pomocí 3D brýlí udělali virtuální procházku po elektrárně.

Mgr. Kolářová Dagmar

416417418419420421

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Příroda velkobítešska
  • Ověřená firma
  • Učebna v přírodě
Nahoru