Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Dějepis v devátých třídách

V pondělí  27. února se v prostorách Městského muzea ve Velké Bíteši konala další přednáška PhDr. Stanislava Balíka. Tentokrát se týkala osudů druhého československého prezidenta Edvarda Beneše.

Velkou část přítomného publika tvořili žáci devátých tříd naší základní školy. Postavu Edvarda Beneše znají z vyučovacích hodin a přivítali možnost rozšířit si své  poznatky nejen o něm, ale též o velké části 20. století.

Závěrem se pochlubíme krásně rozkvétajícími žlutými krokusy u školního hřiště. Ty zde na podzim zasadili rovněž deváťáci, kteří se takto zapojili do mezinárodního projektu Krokus. Realizuje ho irská organizace  Holocaust Education Trust Ireland (HETI).   Žlutá barva krokusů, jejichž cibulky jsou rozesílané  do různých škol po celém světě, má připomínat dětské oběti holocaustu.

Mgr. Eva Čermáková

423424

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Příroda velkobítešska
  • Učebna v přírodě
  • Ověřená firma
Nahoru