Recitační přehlídka

Ve čtvrtek 2. března odpoledne proběhlo premiérové školní kolo Recitační přehlídky. Ve třech kategoriích vystoupily děti z mateřských škol a žáci z prvního stupně ZŠ Velká Bíteš i ZŠ Lípa. Školnímu kolu předcházela třídní kola, z nichž byli vybráni dva zástupci z každé třídy.

Recitovalo se ve třech třídách dle tří kategorií. Celkem se sešlo na 40 recitátorů, které přivítalo vedení města i školy. Podpořit je přišli rodinní příslušníci a učitelé. Některé děti vystupovaly před tak velkým publikem poprvé. Nazpaměť se naučily přednášet dlouhé básničky s různými tématy. Jejich snaha a odvaha byla odměněna hlasitým potleskem a drobnými cenami. Někteří recitátoři budou reprezentovat školu v regionální přehlídce v recitaci ve Velkém Meziříčí.

Všem zúčastněným patří velká gratulace. A jak komentovali mnozí dospělí: „Byl to krásný zážitek.“

Mgr. Věra Robotková