Recitační setkání

V úterý 28. března 2023 v Den učitelů se uskutečnilo Recitační setkání žáků druhého stupně naší školy. Dvacet pět žáků svým výkonem připravilo pěkný kulturní dárek učitelům a asistentům v komisi.

Žáci byli rozděleni do dvou kategorií – 6. a 7. třída a 8. a 9. třída. Mezi oběma kategoriemi byl patrný rozdíl ve výběru přednesených textů, zatímco mladší žáci volili spíše veselé verše nejčastěji Jiřího Žáčka, ti starší se nebáli náročnějších textů Jiřího Wolkera, Jaroslava Seiferta, Karla Havlíčka Borovského a dalších.

Rozhodování, kdo postoupí do okrskového kola soutěže v recitaci, jež se uskuteční v naší škole 25. dubna, nebylo vůbec jednoduché.

Nakonec porota vybrala tyto žákyně: Šárka Březinová, Ester Jochová (obě 6.A), Klára Smutná (6. C), Marie Hrdličková, Tereza Matušková (obě 7. C) z mladší kategorie a Sabina Chlandová, Karolína Novotná a Gita Hadašová (všechny 8. C) z kategorie starších žáků.

Všem zúčastněným děkujeme za jejich aktivitu a pěkný recitační výkon.

Mgr. Eva Čermáková