Okrskové kolo recitační soutěže

V úterý 25. dubna 2023 se v naší škole konalo okrskové kolo soutěže v recitaci. Účastníci soutěžili ve dvou kategoriích.

Přijeli k nám žáci z Velkého Meziříčí (ZŠ Sokolovská), Křižanova, Tasova a Budišova. Soutěže se samozřejmě zúčastnili i žáci ZŠ Velká Bíteš.

Porota měla těžké rozhodování, soutěžících bylo více než dvě desítky. Předneseny byly básně českých klasiků (Jaroslav Seifert, Jiří Wolker, Karel Havlíček Borovský a další), ale i modernější poezie z pera Jiřího Žáčka, Jiřího Suchého, Jaroslava Uhlíře a další. Opomenuti nebyli ani zahraniční autoři. Zastoupeny byly také texty prozaické. Výkony recitátorů byly úžasné. Výherci obdrželi dárkové poukazy na knihy, dále byly uděleny dvě „ceny útěchy“ – sluchátka a značkové pero.

I. kategorie – 6. a 7. třída:

1. Zdislava Syptáková (ZŠ Sokolovská)
  2. Štěpán Vařeka (ZŠ Křižanov)
  3. M. E. Garvey (ZŠ Křižanov)

II. kategorie – 8. a 9. třída

1. Kristýna Studená (ZŠ Tasov)
  2. Kamila Ondráčková (ZŠ Budišov)
  3. Karolína Novotná (ZŠ Velká Bíteš)

Cenu útěchy získaly Šárka Konečná a Nikola Harčariková, obě ze ZŠ Sokolovská.

Pro všechny bylo připraveno drobné občerstvení, do oken krásně svítilo slunce, tedy atmosféra byla vskutku příjemně jarní. Děkujeme všem za účast a těšíme se zase na další „meziškolní“ setkání.

Mgr. Marcela Žáková