Návštěva městské knihovny

V rámci celoročního projektu Kniha pro prvňáčka proběhla 10. a 11. října návštěva žáků prvního ročníku ZŠ Velká Bíteš v městské knihovně. Nejdříve se dětem představily paní knihovnice, které je následně seznámily s příjemným prostředím knihovny a se základními pravidly správného chování v knihovně.

Potom se děti pohodlně usadily a paní knihovnice jim přečetla úryvek z knihy O vlku, který vypadl z knížky. Na základě vtipného textu plnily různé úkoly a také na ně čekal pracovní list. Společně se snažily vlkovi pomoci najít knížku, ze které vypadl. Nakonec se pokusily podle své vlastní fantazie vyjádřit kresbou dokončení neúplného děje.

Na závěr paní knihovnice dětem rozdaly přihlášky do knihovny a pozvaly je na další příjemné setkání nad knihami.

Za první ročník Mgr. Jitka Schwarzbachová