Sešli se zástupci školního parlamentu

V říjnu zahájil svou pravidelnou činnost školní parlament. Zvolení zástupci z 5. – 9. ročníků se potkali na první setkání v úterý 3. října. Vzájemně se představili, popovídali si o smyslu i náplni činnosti ŠP a zvolili si předsedkyni a místopředsedu.

Na druhé schůzce 17. října se sešli i s paní ředitelkou Věrou Kroutilovou, která je přivítala a ocenila jejich zájem o činnost pro školu z pohledu dětí. Zástupci pak navrhli první aktivitu pro spolužáky Halloweenský koutek.

Smyslem ŠP je zvýšení vlivu žáků na dění ve škole, být aktivním žákem/občanem. Žáci se na schůzkách seznamují s principy demokracie v praxi. Učí se odpovědnosti, demokratické diskuzi a způsobu řešení problémů. Na setkáních se trénují v soft skills, plánování, realizacích akcí a další.

Zástupci přinášejí návrhy a připomínky spolužáků ke vzdělávacímu procesu, prostředí, školním akcím, vzájemnému soužití. Školní parlament dává podněty, otázky a návrhy vedení školy, učitelům, společně se snaží najít přijatelné řešení.

Mgr. Věra Robotková, koordinátor ŠP