Výročí vzniku Československé republiky

Na dvacáté páté říjnové odpoledne připravili žáci naší základní školy pod vedením učitelek dějepisu, J. Cendelínové a E. Čermákové,  zábavně historický program s cílem připomenout si 105. výročí vzniku Československé republiky.

Na pěti stanovištích rozmístěných po Velké Bíteši čekali na příchozí žáci devátých tříd a nabízeli k řešení otázky, které nejrůznějším způsobem odkazovaly k aktuálnímu výročí. Svého úkolu se zhostili velmi zodpovědně a věříme, že přispěli k pěkně a zajímavě strávenému odpoledni všech zúčastněných.

U pamětní desky generála Robotky žáci pohovořili  o jeho životních osudech, další  svým přednesem vlastenecky laděných veršů důstojně doplnili slavnostní kladení věnců u pomníku padlých před budovou základní umělecké školy.

Mgr. Eva Čermáková