Velký úspěch v krajském kole Logické olympiády

V pátek 3. listopadu 2023 se konalo v prostorách Krajského úřadu Kraje Vysočina krajské kolo 16. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou Česko.

Tato soutěž je nejen zábavná, ale také poskytuje studentům příležitost rozvíjet své logické a analytické dovednosti, které jsou klíčové pro úspěch v matematice a informatice.

Soutěžící do Jihlavy letos přijel pozdravit a povzbudit předseda Senátu Parlamentu České republiky, pan Miloš Vystrčil, pro všechny zúčastněné to bylo živé a milé setkání.

Z naší školy do krajského kola postoupili žáci 1. stupně: Anežka Muzikářová, Matyáš Voda, Josefína Blažková a Zikmund Vojtěch. Na vynikajícím 4. místě ze 44 soutěžících se umístil Matyáš Voda z 5.D, kterému těsně mu unikl postup do celostátního kola. Na pěkném 14. místě skončila i Anežka Muzikářová z 5.A. V konkurenci starších páťáků statečně bojovali i čtvrťáci Josefína se Zikmundem.

Gratulujeme a děkujeme vzornou reprezentaci školy.

RNDr. Iva Syslová