Aktuality

Návštěva muzea a kostela

Šesťáci v minulém listopadovém týdnu navštívili v rámci výuky občanské výchovy bítešské muzeum a kostel. Pan Kříž, ředitel městského muzea, žáky seznámil s historií města, prohlédli si zajímavé předměty, které jsou v muzeu vystaveny, dozvěděli se o řemeslech provozovaných v Bíteši, zjistili, že název našeho města se kdysi psal Byteš a byl dokonce součástí vyjmenovaných slov, zaujalo je i, že v Bíteši bývaly dva kostely a mnoho dalšího.

Při návštěvě kostela obhlédli hradby i věže, vstoupili do interiéru kostela, ale největším zážitkem byl výstup na hradební věž a zvuk zvonu, který se nad nimi rozezněl.

V příští hodině občanské výchovy si budeme opakovat a doplňovat informace, které se žáci dozvěděli.

Za učitelky občanské výchovy Mgr. Renata Pohanková

203204

 

205206

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Ověřená firma
  • Učebna v přírodě
  • Příroda velkobítešska
Nahoru