Aktuality

Já a třída

Od 1. - 7. listopadu proběhly v pátých třídách tříhodinové programy s názvem Já a třída, které realizovali lektoři Centra prevence Oblastní charity ze Žďáru nad Sázavou. Cílem tříhodinové lekce bylo uvědomit si, že každý s každým nemusí být zrovna kamarád, ale jde o to se navzájem respektovat. Žáci se zamýšleli nad tím, jak se může cítit odstrčený spolužák nebo kdokoliv z nich v novém kolektivu či prostředí. Většina z nich zmínila situace, které už prožili třeba na táboře, v kroužku nebo na dovolené. Vyzkoušeli si techniky, které je vybízely hledat ze situace východiska. Pomohly jim uvědomit si, jak se mohou zachovat, když zjistí, že je někdo v kolektivu odstrčený nebo je mu ubližováno.

Mgr. Věra Robotková

209210211

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Příroda velkobítešska
  • Učebna v přírodě
  • Ověřená firma
Nahoru