Projekt Zrak

Mezinárodní den nevidomých je připomínán 13. listopadu, na výročí narození zakladatele historicky první školy pro nevidomé v Paříži. Smyslem tohoto dne je zejména šíření osvěty zaměřené na specifika života nevidomých, možnostmi jejich podpory a pomoci.

Žáci 7. ročníku se symbolicky připojili projektem Zrak, který probíhal v jednotlivých vyučovacích předmětech.

Zkusili si například malovat poslepu, rozeznávat zvuky, poznávat bez podpory zraku předměty. Napsali své jméno Braillovým písmem a podobně.

Asi nejzajímavější součástí projektu byla beseda s paní Petrou Bezákovou. Paní Bezáková je nevidomá a přišla 14. listopadu navštívit žáky 2. stupně spolu s cvičitelem asistenčních psů pro nevidomé a dvěma asistenčními setry. Žáci byli seznámeni s problematikou běžného života nevidomých, důležitostí spolupráce nevidomého s asistenčním psem. Vše zpestřily i názorné ukázky dovednosti asistenčních psů.

třídní učitelky 7. ročníku