Mikulášská nadílka na ZŠ

Stalo se již tradicí, že ty nejmladší žáky na naší škole navštěvuje 5. 12. Mikuláš se svou družinou. Také letos od samého rána děti netrpělivě poslouchaly, zda neuslyší zvonění zvonečku, řinčení řetězů a blekotání nezbedných čertů. A opravdu se brzy dočkaly. Do prvních a druhých tříd vkráčeli Svatý

Mikuláš, andělé a parta umouněných čertů. Mikuláš zalistoval ve své kouzelné knize, hodné děti pochválil a uličníky pokáral. Žáčci Mikulášovi zazpívali a zarecitovali básničky. Ten je za jejich snahu odměnil sladkostmi a ovocem. Rošťáci čertům museli slíbit, že se v novém roce polepší, a tak nakonec v pekle ani jeden z nich neskončil.

Velké díky žákům z devátých tříd, kteří svým mladším spolužákům připravili dopoledne plné zážitků.

Za první a druhé třídy Mgr. Jitka Schwarzbachová