Lyžařský výcvikový kurz – Karlov pod Pradědem

Lyžařský výcvikový kurz pro žáky 7. ročníků se i v letošním roce uskutečnil v Karlově pod Pradědem v Jeseníkách. Kurzu se zúčastnilo 53. dětí, které byly ubytováni v penzionu Praděd hned naproti sjezdovkám. První den byli žáci rozděleni podle svých lyžařských dovedností do 5 skupin. V letošním roce bylo 25 začátečníků, kteří se první den učili základům lyžování, již druhý den ale vyjeli na sedačkové lanovce na kopec. V úterý odpoledne došlo i na turistiku. Všichni žáci se vydali na pěší výlet do přilehlé obce Malá Morávka, kde si dokoupili zásoby.  Následující dny již byly ve znamení pilování techniky lyžování na modré, červené a pro nejlepší i na černé sjezdovce. Večery po výcviku byly ve znamení různých her, soutěží a došlo i na závěrečnou diskotéku. Celý týden bylo krásné počasí, pouze poslední den začalo pršet.

LVK splnil svůj účel, neboť všichni účastníci vylepšili své lyžařské dovednosti.

Za instruktory LVK Mgr. Naděžda Malcová