Lyžařský výcvikový kurz na Fajtově kopci

Žáci sedmých tříd, kteří neměli možnost lyžovat v Karlově, absolvovali povinný LVK na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí v týdnu od 19. 2. do 22. 2. 2024. Autobus doplnili žáci 5. tříd, kteří se přihlásili. Přednost měli nelyžaři a lyžařští začátečníci. Do poslední chvíle jsme nevěřili, že lyžařský areál bude za takového teplého počasí v provozu, ale sjezdovka byla zasněžená a upravená. Dobré sněhové podmínky byly i v místech tahacích lan pro začátečníky. Žáci byli rozděleni do čtyř družstev podle dovedností. Někteří nelyžaři už druhý den sjížděli celou sjezdovku. Ke konci týdne už sjížděli sjezdovku téměř všichni a každý udělal v technice lyžování velký pokrok. Sněhové podmínky a počasí se zhoršovaly, proto jsme LVK skončili už ve čtvrtek. Užili jsme si čtyři dny lyžování na zdravém vzduchu a zlepšili si kondici.

Mgr. Olga Čermáková, vedoucí LVK

Ohlasy dětí:

Lyžák se mi líbil moc. Bylo to fajn. Měli jsme i chvilku volné lyžování a mohli jsme jezdit s kamarádem.
Markéta Šmegrová

Na lyžařském výcviku se mi líbilo to, že všichni byli moc milí, a díky tomu jsem se naučila lyžovat.
Michaela Nováčková

Na lyžařském výcviku se mi líbilo, jak jsem jezdila na kotvě, naučila jsem se lyžovat, líbilo se mi počasí.
Sabina Pavlarová

Jsem ráda, že jsem se hecla a jela. Bylo to dobré a jsem ráda, že umím lyžovat. Mohu teď jezdit s kámošem a kámoškou. Na začátku jsem si myslela, že se to nenaučím. Nejvíc mě bavil ten největší kopec.
Bára

420422423