Okresní kolo ve vybíjené pro 5. ročníky

Asociace školních sportovních klubů České republiky pořádala v pátek 5. 4. 2024 ve Žďáře nad Sázavou okresní kolo ve vybíjené pro 5. ročníky kategorie mix. Soutěže se zúčastnilo deset družstev základních škol ze Žďáru nad Sázavou, Velkého Meziříčí, Bobrové, Sněžného, Herálce a Bystřice nad Pernštejnem.

Za naši ZŠ Velká Bíteš soutěžilo družstvo dvanácti žáků vybraných ze všech čtyř pátých tříd. Žáci trénovali pravidla, strategii a dovednosti ve vybíjené v rámci hodin tělesné výchovy a jednou se spolu sehráli. Soutěž byla organizovaná ve dvou skupinách A a B. Žáci z naší školy hráli ve skupině B. Tam se umístili na třetím místě s výsledkem 34:43 a po utkání s družstvem ze skupiny A o páté a šesté místo skončili na celkovém 6. místě. Sportovní dopoledne se jim líbilo, zahráli si vybíjenou, změřili síly s ostatními školami a dobře reprezentovali tu naši.

Mgr. Olga Čermáková

517518519520