Den naruby aneb když děti učí

Ve středu 27. března mnozí naši učitelé omládli o desítky let. Jak je to možné? Pro tento den se totiž role učitelů ujaly děti, od prvňáčků až po deváťáky. Pro své spolužáky a učitele, kteří se na chvíli pro změnu posadili do školních lavic, připravily zajímavé hodiny.

Na řadu přišly matematické soutěže, kvízy, hudební hádanky, hravé trénování češtiny, cvičilo se,, malovalo, zpívalo, konverzovalo anglicky, ale došlo i na testy a diktáty. Samy děti poznaly, že práce s kolektivem, vymýšlení pestrých aktivit, příprava materiálů a jejich následná kontrola není snadná.

Celý den se nesl v tvořivé atmosféře v duchu Škola hrou. Akci Den naruby aneb když učí děti připravili zástupci školního parlamentu, aby si zajímavou formou připomněli narození českého pokrokového pedagoga Jana Ámose Komenského.

Mgr. Věra Robotková, koordinátor ŠP