Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Kouzelný svět vody

Druhý školní týden 7. a 8. září vyjeli žáci z třetích ročníků na exkurzi zaměřenou na vodu a život včel. Jejich cílem byla evropsky významná lokalita Želivka.

Zde si prohlédli hráz vodního díla Švihov a zjistili o ní mnoho informací. Mimo jiné, že je největší ve střední Evropě a měří 38 km. Poté zavítali do Vodního domu Hulice, kde pod jednou střechou našli vše o vodě. Vnitřní expozice ukazují různé tváře vody, navíc jsou interaktivní. Sahat je tedy přímo doporučeno. Vyráběli mraky, čistili vodu, zkoumali vodní mikrosvět i podvodní makrosvět a mnoho dalšího. Venkovní prostory nabídly hravé vodní herní prvky, takže o zábavu bylo postaráno.

Necelý kilometr odtud pak v unikátní včelařské expozici Včelí dům objevovali tajemný život včel. Prošli se obřími plástvemi, sestavovali včelí úl a domů si odváželi vlastnoručně vyrobenou svíčku. Dny plné objevů s partou spolužáků se vydařily.

Za kolektiv 3. tříd Věra Robotková

002003004005006007008009010011012013

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Ověřená firma
  • Učebna v přírodě
  • Příroda velkobítešska
Nahoru